Yazı Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 12:49
 
GÜLTAK ‘TAKKİYE YAPIYOR” DEMESİNLER İSTERİM.
SEMİR BOLAT
 
 

Mersin son günlerde yakalamış olduğu yükseliş trendini, talihsiz gelişmelerle gölgeliyor.

 

Havalimanındaki olumlu sinyaller, Ulaştırma ve alt yapı bakanının mersin çıkarması, limanın büyütülme girişimleri, Erdemli otobanı, sanayicilerdeki hareketlilik umutlu gelişmeler olarak değerlendiriliyor.

 

Bu yatırımların hayata geçmesiyle, Mersin’in çehresi değişecek gibi. Bu konuda Mersin Milletvekili eski Bakanımız Sayın Lütfü Elvan’ın destekleri, girişimleri küçümsenemez.

 

Sayın Bakanın bu katkılarının yanında, Akdeniz Belediye Başkanlığını kazanan Mustafa Gültak’ ise, umutları arttırmıştı. Ancak, Gültak’ın ilk dönemlerdeki tavrıyla, bugünlerdeki yaklaşımı arasında inanılmaz fark yaşanıyor.

 

Gültak için; mütevazı, halk adamı, ılıman iklimden yana bir algı oluşmuştu. Bu algı Mersin için olumlu bir hava yaratıyordu. CHP, MHP, AK Partili belediyelerin ortak dayanışması ile hizmetlerin daha iyi bir şekilde vatandaşa götürüleceği bekleniyordu.

 

Toroslarda Afşin Adsız Yılmaz enteresan bir kişilik. Ne yapmak istediği pek anlaşılmıyor. Hep gergin ve asık suratlı. Hamit Tuna mum gibi aranır oldu. Barışçı yaklaşımı Hamit Tuna’yı sevilen bir başkan yapmıştı. Afşin Adsız Yılmaz ise, kavgacı, uyumsuz ve hizmetlerde herhangi bir varlık gösterememesi, Toroslarda hayal kırıklığı yaratmışa benziyor. Ha varrr. Ha yok misali!

 

Büyükşehir Meclisindeki borçlanma talebinden dolayı, kamuoyu günlerce meşgul ediliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı yaptığı hizmetleri tek tek anlatıyor, devam eden hizmetleri maliyetleriyle birlikte açıklıyor ve projelendirilerek başlanacak yeni hizmetler için, ihtiyacı olan borçlanmanın gerekçelerini canlı yayında anlatarak destek istiyor.

 

Alınan bilgiye göre, Cumhur ittifakı aldığı kararla ret oyu vereceğini önceden belirlemiş. Başkan Vahap Seçer ne anlatırsa anlatsın kararın ret olduğu belli. Hizmette beraber hareket edeceğiz diyen Gültak peşin hükümlü olarak geldiği mecliste, Başkan Vahap Seçer neyi anlatması gerekir ki, Gültak ikna olsun.

 

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin’e hizmet yapılmasını engellemek gibi bir niyetlerinin asla olmadığını belirterek, "Fakat Mersin’in geleceğinin, çocuklarımızın ve torunlarımızın yarınlarının ipotek altına alınmasına da izin veremeyiz. Amacımız, hizmetin önünü kesmek değil, kentimize hizmet verebilmektir" diyor.

 

Eğer 250 milyonla geleceğimize ipotek konulacaksa, o zaman Başkan Seçer 1 yıl içinde sağladığı mali disiplinle, 750 milyona yakın geçmiş dönemin yüksek faizli borçlarını neden ödesin. Meclisten isteyeceği 250 milyonu bu paralardan harcama yapar, borçları da ödemez ve vatandaşlar için size de avucunu açmazdı.

 

Geleceğimizi ipotek altına alan kişi Belediye Başkanı değil, yüksek faizli borçların ödenmesine karşı çıkarak, borçların daha da yükselmesine neden olan ret’ çilerdir Sayın Gültak.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’ in, bir önceki gündem maddesinde, bitüm malzemesi alacağını söylediğini ve teminat istediğini ileri sürüyorsun Sayın Gültak, "Hiç itiraz ettik mi? 55 milyon 550 bin liralık paranın teminatını hemen onayladık. Amacımız Mersin’i germek, hizmetlerde de geri adım atmak değildir. Eğer önyargılı olsaydık, bitüm için de teminat vermezdik. Başkan, teminatını sen bankalardan oluştur diyebilirdik” diyorsun.

 

Sayın Gültak, Başkan Seçer Sizi, vatandaşı, belediyeyi düşünmeseydi sağlam, güvenilir, şaibesi olmayan Türk Petrol’den değil, gider başka firmalardan daha pahalıya Bitüm alır ve yine size Mersin için avucunu açmazdı. Bu talebe karşı çıkmak kamuyu zarara uğratmak anlamına gelir. Kamuyu zarara uğratmak ise suçtur.

 

“Şahsım adına, Mersin’de doğmuş, büyümüş ve burada yaşayan biri olarak Mersin ve Akdeniz’in menfaatlerini düşünüyorum. Bir an önce barış ve sükûnetle birlikte, anlayışla, karşı tarafı dinleyerek ve ikna ederek ancak bir yere varabiliriz.” Diyorsun Sayın Gültak…

 

Gültak bu konuda da inandırıcı olamıyor maalesef. Ve hiç kimse bu tavrı kendisine yakıştıramıyor. Mersin sevgisi, böyle olmaz. 750 Milyona yakın bir borcu ödeyen Belediye Başkanına 250 milyon kredi açmamak, Mersin sevgisi değil, siyasetin cilveleridir. Bunun adı diyaloğun önünü tıkamaktır. Bunun adı, barış ve sükûnet değil, insanı çileden çıkarmaktır. Tek tek yapılacak olan hizmetleri anlatan Başkan Seçer’i köşeye sıkıştıralım derken, vatandaşın hizmet almasını engellemektir. 

 

Kimse kimseyi kandırmaya, takkiye yapmaya yeltenmesin…

 

Her şey halkın önünde oluyor. Herkesin gözlerinin içine baka baka, vatandaşa hizmet götürme talebini ret etmek, doğru bir tercih olamaz. Önceden ret kararı olarak meclise gelmek, inandırıcı olamaz Sayın Gültak.

 

Yine de, Başkan Gültak takkiye yapmıyorsa kendisiyle yüzleşmeli. Bu oyunlara gelmemeli, kamuoyunda yarattığı olumlu algıyı bu kadar ucuz tüketmemeli. Benim tanıdığım ve halkın takdir etiği Gültak'ta bu idi böyle olması da Mersin’in hayrına ve hizmetlerin devamı için sağlanan uyum ve ruhun sürmesi anlamına gelecektir.

 

Mahmut Tat ve Başkan Adsız Afşin Yılmaz için bir şey demeye ve yazmaya gerek yok. Durumları ortada… Çevrelerine mesaj vermekten başka yaptıkları bir şey göremiyorum.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer ise, bu kadar seviyesi düşürülen tartışmalar sonunda, yoluna devam etmeli. Halk onu seviyor ve güveniyor.

 

Ben olsam; bu kadar Mersin sevgisinden uzak tutumlara karşı, “ceketimi satarım” yine de hizmetlerimi yapmaya devam ederim…

 

Başkan Vahap Seçer’ de bu vizyon var. Cesaret ve asalet te var. Gerisi çok kolay… (Mersin Times)

 
Etiketler: GÜLTAK, ‘TAKKİYE, YAPIYOR”, DEMESİNLER, İSTERİM.,
Yorumlar
Diğer Yazılar
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ: SEVGİ KAVŞAĞI
BOĞAZİÇİ ÖĞRENCİLERİ: ‘TERÖRİST DEĞİL, GENÇ YURTAŞ’
TAŞBİNA YANMAZ SEÇER YILDIRILMAZ
VATANDAŞ SEÇER’İ NEDEN SEVİYOR…
CEMİYET SÖYLEYİŞİLERİ: BEDRETTİN GÜNDEŞ
VEKİL KILAVUZ’UN AMACI NE?
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNDE KARARLI BAŞLANGIÇ
ÇALIŞAN GAZETECİLER: NEYİ KUTLUYORUZ? NEYİMİZİ KUTLUYORSUNUZ?
ÇAĞDAŞLIK İLE YOBAZLIK İLİŞKİSİ…
BÜYÜKŞEHİR SEÇER’LE GÜVEN VERİYOR…
LOGO YA DA SİMGE…
HİZMETİ ENGELLEME İTTİFAKI
MEYDAN TARTIŞMASI…
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ…
GAZETECİLİK Mİ? HEDEF SAPTIRMA MI?
MBŞB: LOKOMOTİF VE DAİRELER-1
SEÇER’İN HIZINA YETİŞMEK ÇOK ZOR…
BAŞKAN SEÇER’İN ÖNGÖRÜSÜ…
Meral Seçer…
Kocamaz’ın göremedikleri!
EMEKÇİYE BAŞKAN SEÇER’DEN JEST…
MERSİN: ‘ÖZGÜR’LÜGE ‘KADIN ELİ’ DEĞİNCE
YENİ ŞAFAK HABERİ VE BEDRETTİN GÜNDEŞ…
YERELDE MECLİSİN ÖNEMİ
BELEDİYELERİ RAHAT BIRAKIN…
HUZURLU SOHBETLER VE MARİNA KAVŞAĞI…
Büyükşehir’in 1 Haziran Startı-1
MESKİ Ne Yapıyor!
BAŞKAN SEÇER ARTIK SAHADA…
PANDEMİ SÜRECİ VE ANKET SONUÇLARI…
MERSİN GÜZEL BİR ŞEHİR..
MERSİN’İN ÖNÜNDEKİ ENGELLER…
SİYASİ AÇ’LIK, SİYASİ AÇ’IKLIK
Seçmenler ‘Duygu’ ile Seçerler, seçilmişler ‘Mantığı’ ile hizmet’ ederler
Seçilmişlerin Partiler üstü hizmetlerini sevmiştim
VAHAP SEÇER Mİ? KOCAMAZ MI?
MECLİSTE ŞOK EDİCİ TAVIRLAR…
MÜCBİR SEBEPLERDE MECLİSİN TAVRI
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ…
BAŞKAN SEÇER ‘BANA ŞAKA YAPTI’
Büyükşehir makina ikmal tasarrufta…
Dünya Günü, Arı Günü ve Pandemi
MESKİ VE ERTAN LİMAN…
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
57
0
5
3
18
26
2
Beşiktaş
54
0
5
3
17
25
3
Fenerbahçe
51
0
6
3
16
25
4
Trabzonspor
48
0
5
6
14
25
5
Hatayspor
45
0
7
6
13
26
6
Alanyaspor
42
0
8
6
12
26
7
Gaziantep FK
40
0
6
10
10
26
8
Fatih Karagümrük
40
0
8
7
11
26
9
Antalyaspor
34
0
6
13
7
26
10
Sivasspor
32
0
7
11
7
25
11
Göztepe
32
0
9
8
8
25
12
Konyaspor
31
0
10
7
8
25
13
Yeni Malatyaspor
31
0
9
10
7
26
14
Kasımpaşa
29
0
12
5
8
25
15
Çaykur Rizespor
28
0
10
10
6
26
16
BB Erzurumspor
25
0
13
7
6
26
17
Başakşehir FK
25
0
13
7
6
26
18
Kayserispor
25
0
12
7
6
25
19
Denizlispor
21
0
15
6
5
26
20
Gençlerbirliği
21
0
14
6
5
25
21
MKE Ankaragücü
20
0
15
5
5
25
Özlü Sözler
Allah'a hakiki abd olan, başkalarına abd olamaz.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı