Yazı Detayı
20 Eylül 2020 - Pazar 03:43
 
BAŞKAN SEÇER’E AÇIK MEKTUP
Kerem Türk
turk.kerem@hotmail.com
 
 

Mersin hepimizin bir değeri ve sevdasıdır. Mersini korumak kollamak, sevmek, önünün açılmasını sağlamak, her alanda hizmet üretmesine destek vermek hepimizin asli görevidir.

 

Çünkü yaşadığımız bu şehirde olabilecek her türlü olumsuzluk bizi etkilediği gibi, olumlu gelişmelerde hayatımıza güç katacaktır.

 

Mersin’in geçmişten gelen çevre sorunları, trafiği, yok edilmeye çalışılmış yeşil alanları, yoksulluğu, çarpık şehirleşmesi, kaldırımların düzensizliği bizi olumsuz şekilde etkiliyor.

 

Ayrıca COVİD-19 denen ve ne olduğu belli olmayan bir bela da kapımızda. Bizi sosyal, psikolojik, sağlık, eğitim, ticaret alanında kıskaca almış durumda. Sonumuzun da nereye varacağını da kestiremiyoruz.

 

Bu durumda yapacak tek şey var. O da herkesin aklıselim davranması. Kin, kıskançlık, sen-ben davasından vazgeçerek Mersin için ve bu şehirde yaşayanlar için senkronize olup, “Ne yapabiliriz” kaygısı taşımalı.

 

Valilik koordinasyonundaki İl Pandemi Kurulu, gittikçe artan pozitif vakalarının önüne geçmelidir. Her türlü önlem alınmalıdır. Tüm vatandaşların da bu alınan önlemlere harfiyen uymaları sağlanmalıdır.

 

Sayın Valimizin bu konuda göstermiş olduğu hassasiyeti biliyoruz. Denetimlere İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ile birlikte bizzat katıldığını görüyor ve takdir ediyoruz.

 

Yine tüm resmi kurumların, STK’ların, mesleki örgütlerin desteğiyle, olayın ciddiyeti ve mahiyeti çerçevesinde her alanda yaptırımlar uygulanmalıdır. Sonuçların çok daha büyük tahribat yaratabileceği gerçeğini vatandaşlar da anlamalıdır.

 

Bu koşullarda en büyük görev Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer’e düşmektedir. Çalışmalarını, dirayetini, yüksek performansını görüyoruz ve kendisine inanıyoruz.

 

Sayın Seçer; dürüst, çalışkan ve güçlü bir iradeye sahip lider konumunda. İl Pandemi kurulunun aldığı kararların yanında, Büyükşehir’in yapması gereken hizmetleri hiçbir aksaklığa meydan vermeden sürdürmelidir.

 

Seçer’ in İlçe ziyaretlerini izliyoruz. 50 yıldır suyun gitmediği yerlere içme suyu, yolu olmayan kırsal alanlara asfaltlama, kanalizasyonu olmayan yerlere arıtma hizmetleri veriliyor.

 

Pandemi döneminde sosyal hizmetlerin gıda ve lojistik desteği vatandaşların övgüsünü almış ve Türkiye’de en çok konuşulan Büyükşehir Belediyesi Mersin olmuştu. Bu başarılı hizmet ve önlemlerin aynı şekilde sürdürülmesi önemlidir.

 

Başkan Seçer’e güven var, inanma var, destek var. Anketlerde bunu gösteriyor. Bu güven ortamında Mersinimiz için yapılması gereken ne varsa Büyükşehir yapmalıdır.

 

Gecekondu olarak tabir edilen mahallelere daha çok hizmet götürülmelidir. İlçe belediyelerinin yetersiz kaldığı yerlerde desteğini sunmalıdır. İlçe belediyeleri de “Köstek” olmadan, Başkan Seçer’le birlikte ortak çalışma içine girmelidirler.

 

Bisiklet yolları ile ilgili Büyükşehir Belediyesinin kapsamlı bir çalışma içinde olduğunu görüyoruz. Bu çalışmaların bir an önce uygulama aşamasına geçmesini bekliyoruz.

 

Son derece iyi yürütülen sosyal çalışmaların, özellikle yoksul mahallelerde daha bir arttırılmasını bekliyoruz.

 

Metro ihalesinin tekrar yapılacağı duyuruldu. Bu da önemli bir gelişme. Metro ile önemli bir sorun çözülmüş olur. Mersin için kaçınılmaz bir altyapı ve ulaşım hizmeti olur. Üzerinde durulmalı ve Metro hayata geçirilmelidir.

 

MESKİ artık Başkan Seçer’ in üzerinde yük olmamalı. Büyükşehir’in vatandaşa en fazla hizmet götüren birimi olarak MESKİ toparlanmalıdır. Ayak bağı olmadan hizmetlerini kamuoyuna aktarmalıdır.

 

MESKİ kamuoyunda çok tartışılıyor. Eski kadroların hala işleri engelledikleri, yanlış yaptıkları konuşuluyor. Bilerek Büyükşehir’in zarar görmesini isteyen kadroların olduğu dillendiriliyor. Bunların önü alınmalıdır.

 

MESKİ ’den gelen haberlere göre, hala MHP’li bazı meclis üyelerinin içeriyi alevlendirdikleri, eski kadroları yönlendirdikleri ileri sürülüyor. Bu ideolojik bir yaklaşım ve çok vahim bir durumdur.

 

Oysa Başkan Seçer, çalışan ve çalışkan bürokrat ve kadroları koruyacağını, hiç kimseye müdahale edilmeyeceğinin teminatı olarak açıklama yapmasına rağmen, bunlar yapılıyor

 

Mersine yazık…

 

Bunu yapan meclis üyelerinin Mersin’e “İhaneti” sürüyorsa, Başkan Seçer’le birlikte güven ve umut veren yeni Genel Müdür de, bunun önlemini almalıdır.

 

Adnan Menderes bulvarındaki iyileştirme çalışmaları, düzenli bakımı ve kafelerin faaliyete geçmesi ile vatandaşların akınına uğradı. Sandalyesini alan, rahat bir nefes almak isteyenler sahile koşuyor. Kültür parkı her gün ve her saat vatandaşların mutluluk bahçesi konumunda. Hemen hemen her gün Kadın ve Aile Daire Başkanlığının etkinliği var. Bu Pandemi sürecinin yarattığı karamsarlığa rağmen, herkes çok mutlu. Buradaki düzenlemenin ve çalışmaların Orduevi ve Atatürk parkı tarafına kadar sürdürülmesi beklenmektedir.

 

Ayrıca, Adnan Menderes sahil tarafı Mersin için prestijli bir bölgedir. Bu bulvarın eksiklikleri giderilmelidir. Bazı yerlerde kaldırımlar ve orta alandaki bordür taşları asfaltın altında kalmış durumda. Bu caddeye yakışmıyor. Pandemi döneminde başlatılan ve sulama sisteminin de uygulandığı bu çalışmanın tekrar başlatılarak tamamlanması gerekmektedir.

 

Pompeipolis sahil kısmı çok berbat durumda. Mezitli belediyesi oraya bir türlü çekidüzen veremedi. Büyükşehir buraya da el atmalıdır. Çevre, spor, deniz kullanımını da içeren iyi bir projeyle tamamlanmalıdır. İlçe belediyesi ile koordineli yapılabilecek bir hizmettir.

 

Bu dönem Mersin için çok önemli. Kendini hizmete adamış, çalışkan ve kul hakkını her defasında yedirmeyeceğini söyleyen bir Büyükşehir belediye başkanına sahibiz. Bu hizmetleri hayata geçirecek olan da Büyükşehir Belediye Başkanımızdır.

 

Başkan Vahap Seçer’ in diğer İlçelerde olduğu gibi çok önem verdiği yerlerden biri de Tarsus’tur. Tarsus Kocamaz’ın 20 yıllık serüveninde bırakın sağlıklı hizmet almayı, adeta kilitlendi. İş adamları ve yatırımcıların bu tarihi İlçeden kaçtığı söylendi.

 

Tarsus bu dönem istenilen hizmetleri almalıdır. Cadde, meydan, yeşil alan, kültür merkezi, tarihi dokuların restorasyonu, bisiklet yolları gibi hizmetler gerçekleştirilmelidir.

 

Tarsus başkanı seviyor ve alkışlıyor. Cumartesi günü  “Hareketlilik Haftası” nedeniyle düzenlenen bisiklet etkinliğinde caddelerde, kavşaklarda ve binalardaki vatandaşların Seçer’i alkışlaması, sevgi gösterisinde bulunmasının karşılığı verilmelidir.

 

Zaman hızla akıyor. Bir buçuk yıl geçti. Tahrip edilmiş bir Büyükşehir’i yeniden yapılandırmak çok kolay değil. Hele sizin gibi, mali ve idari disipline çok önem veren bir başkan gelmeseydi, bu tahribatın giderilmesi yıllar alabilirdi.

 

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer; vatandaş size güveniyor. Yetersiz de olsa iyi bir kadro oluşturmaya çalıştınız.

 

İç huzuru, iş disiplini büyük ölçüde sağladığınız görülüyor. İç ve dış ideolojik müdahalelere rağmen, bu bile başlı başına büyük bir başarıdır.

 

Vatandaş suyunun temiz akmasını, faturalandırmalarda yaşanan karmaşanın giderilmesini ve bilgilendirmenin doğru yapılmasını, trafiğin rahatlamasını, otopark sorununun çözümünü, parkların daha konforlu kullanılabilmesini istiyor.

 

Yoksul vatandaşlara sağladığınız halk kart, ucuz yemek, yaşlılara bakım hizmeti, üniversite adaylarına sağladığınız ve başarılı sonuçlarını aldığınız öğrenci kursları, kadın ve çocuklar için geliştirdiğiniz aktiviteler ve kurduğunuz kadın üretici kooperatifleri büyük beğeni topluyor.

 

Yolunuz açık olsun. Yüreğinizi ise, halka dönük hep sıcak tutun…

 

Başkan Seçer’e güveniyoruz ve Mersinimiz için umutluyuz. Umudumuzu yitirmiyor, başarıları da takdir ediyoruz. (Mersin Times)

 
Etiketler: BAŞKAN, SEÇER’E, AÇIK, MEKTUP,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
2
Göztepe
0
0
0
0
0
0
3
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
4
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
5
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
6
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
7
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
8
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
9
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
10
Gençlerbirliği
0
0
0
0
0
0
11
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
12
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
13
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
14
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
15
BB Erzurumspor
0
0
0
0
0
0
16
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
17
Çaykur Rizespor
0
0
0
0
0
0
18
Denizlispor
0
0
0
0
0
0
19
Fatih Karagümrük
0
0
0
0
0
0
20
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
21
Yeni Malatyaspor
0
0
0
0
0
0
Özlü Sözler
Ölüm değişmiyor. Firak, bekaya kalbolup başkalaşmıyor.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı