MERSİN’İN YÜKSELEN DEĞERLERİNDE ‘AK PARTİ MÜHRÜ’ VAR

AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Hükümetin Mersin’e yaptığı yatırımlara dikkat çekerek, Türkiye’yle birlikte Mersin’i 2023’e hedeflerine doğru istikrarla götürdüğünü söyledi. Ercik, “Hükümetimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kentimize yapılan yatırımlarla Mersin’e verdiği önem ve değerin göstergesidir” dedi.

Gazetemiz Mersin Times’e özel açıklamalarda bulunan AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Mersin’in coğrafi konumunun önemine ve AK Parti’nin Mersin’e verdiği değere vurguda bulundu. Mersin’in kalkınması ve tanıtımı için Çukurova Bölgesel Havalimanı, Mersin Şehir Hastanesi başta olmak üzere çeşitli yatırımların yapıldığına dikkat çekti.

“MERSİN CAZİBE MERKEZLERİNDEN BİRİDİR”

“321 km sahil şeridine sahip olan kentimiz, havası, coğrafi konumu, tarihi ve kültürel bir mirasa da sahip olmasıyla doğal olarak turizmin de cazibe merkezidir. İnanç turizminin de yoğun olarak yaşandığı kentimiz, her anlamda Türkiye’nin en kapsamlı turistik kentlerinden birisi olmaya adaydır” diyen Ercik, “Mersin, güçlü limanı, güçlü ticaret merkezi ve güçlü sanayi alt yapısıyla sadece ülkemizin değil Doğu Akdeniz’in, Ortadoğu’nun, Kafkasların en önemli cazibe merkezlerinden biridir. Hükümetimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kentimize yapılan yatırımlarla Mersin’e verdiği önem ve değerin göstergesidir. Kentimizin kalkınması ve gelişmesi için hükümetimiz gereken adımları atmıştır ve atmaya devam etmektedir” dedi.

“ELVAN’IN KENTİMİZE KATKISI BÜYÜK”

Ercik, “Mersin-Antalya Sahil yolu, Mut-Silifke yolu, Çamlıyayla Yolu, Sertavul Geçidi, Çukurova Bölgesel Havalimanı, Tarsus-Kazanlı Sahil Bandı Projesi, Çeşmeli-Taşucu Otoyolu, Tarihi eserlerin restorasyonu, Mevcut olan 3 Organize Sanayi Bölgesinin 9’a çıkarılması, Okul ve Kamu Binalarının yenilenmesi, Mersin Şehir Hastanesi, şehir merkezindeki ana arterlerin (yol) yapımı vs. adımları atılmıştır. Mersin’deki yatırımların çoğunda katkısı olan Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, seçim döneminde söz verdiği yatırımların hemen hemen hepsini hayata geçirerek kentimize katkısı büyük olmuştur” diye konuştu.

“SİYASET ANLAYIŞIMIZIN ODAĞINDA MİLLET VAR”

AK Parti’nin kuruluşundan bu yana, “Sevdamız, millete hizmettir” şiarıyla çalıştıklarını kaydeden Ercik, “Milletimize hizmet aşkını siyasetin merkezine yerleştiren AK Parti iktidarı, Davamızın Lideri, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Kurulduğu günden bugüne kadar hizmetin adresi olmuştur. Partimizin girmiş olduğu Kongre süreciyle, Büyük ve Güçlü Türkiye’nin inşasında 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için yolumuza kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet diyen dava arkadaşlarıyla olmaktan gurur duyuyorum. Her zaman Mersin’in sorunlarıyla dertlenen, sevincine ortak olan bir anlayışla siyaset yapıyoruz. Bizim siyaset anlayışımızın odağında millet vardır, millete hizmet etmek vardır. Görev zarfımız boyunca millete hizmet ettik bundan sonra da hizmetlerimiz kayıtsız olarak sürecektir. Bizler AK Parti olarak önümüze çıkan engellere aldırmayıp gece gündüz demeden yılmadan, yıkılmadan davamız ve partimiz için çalışacağız. Bizleri hiçbir güç inandığımız bu kutlu davadan vazgeçirmeyecektir. Partimiz ve davamız için her zaman her ortamda verilmesi gereken mücadeleyi vereceğiz. Rabbim, Ülkemizi ve milletimizi şer odaklardan korusun, birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin” ifadelerini kullandı.

“HALKIMIZ NAMUSUNA SAHİP ÇIKTI”

Türkiye’de başarıya ulaşan darbe sayılarına dikkat çeken Ercik, “Dünyada 15 Temmuz’da Ülkemizin birliğine beraberliğine kasteden Fetullahçı Terör Örgütü‘nün (FETÖ) hain darbe girişimi karşısında halkımız namusuna sahip çıkmıştır. Biz bu asil milletle ne kadar onur ve gurur duysak azdır. Dünyada darbelerin başarısız olduğu bir ülke var mı? 1960’ta darbe oluyor başarılı oluyorlar, 1970’de darbe oluyor başarılı oluyorlar, 1980’de darbe oluyor başarılı oluyorlar 1997’de bir darbe daha, yine başarılı oldular. 15 Temmuz 2016’da ise milletimiz hem içerideki karanlık güçlere hem de dış dünyaya karşı nasıl dik duruş sergilenmesi gerektiğini örnek bir şekilde göstermiş oldu” diye belirtti.

“LİDERİMİZİN DİK VE KARARLI DURUŞUNUN ARKASINDAYIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesindeki rolüne dikkat çeken Ercik açıklamalarını şu şekilde sürdü: Halkımız, 15 Temmuz’da hain darbeye karşı göstermiş olduğu dik duruş iradesini Liderimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik ve kararlı duruşundan almıştır. Lider güçlü ise Millet kesinlikle kendisini güçlü hissediyor. Güçlü görüyor. Bunu da Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşuna ve liderliğine bağlıyoruz. Sn. Cumhurbaşkanımız bizim başımızda olduğu müddetçe bunu net bir şekilde ifade etmek isterim. Bu millet yine üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapacaktır ve Demokrasisine sahip çıkacaktır. Gerek Mersin İl Teşkilatı, gerek şahsim olarak Davamızın Lideri, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik ve kararlı duruşunun arkasındayız. Hükümetimiz bu konuda gerekli adımları büyük bir hassasiyetle atıyor. Bu konuda Kamu Kurumları, belediyeler, özel iş yerleri neresi olursa olsun fark etmez vatanına ihanet eden kim olursa olsun gerekli cezayı almalıdır.” (Mersin Times)