Özmen: Kadınlarımız toplumun koruyucu ve birleştirici unsurlarıdır

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Özmen Global A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Özmen, “Kadınlarımız toplumun koruyucu ve birleştirici unsurlarıdır. Ailenin çekirdeğini oluşturan kadınlar; toplumun da temelini oluşturur” dedi.

Yıkılmaya yüz turmuş virane bir yapıyı değerlendirerek Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanma Evi adıyla yaşlıların hizmetine sunan hayırsever iş insanı Şeref Özmen, kadınların sosyal yaşam ve ekonomideki önemine değinen bir mesajla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı.

Özmen, “Hayatımızın her alanında yer alıp her türlü cefamıza katlanan fedakar kadınlarımızı hatırlamak ve onlara emeklerinden dolayı teşekkür etmek için 8 Mart önemli bir tarihtir. Ailenin çekirdeğini oluşturan kadınlar; toplumun da temelini oluşturur. Bu nedenle kadınların ihmal edildiği ülkeler çok fazla başarı elde edemezler. Çünkü kadınlarımız toplumun koruyucu ve birleştirici unsurlarıdır. Anne kimliğiyle yetinmeyen kadınlarımız aynı zamanda çalışarak aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Aynı zamanda ailelerini de ihmal etmemek için büyük çaba sarf ediyorlar. Kadınlarımızın önemini anlamamız ve sürekli hatırlanmaları için 8 Mart’ın önemi büyüktür” ifadelerini kullandı.

Özmen, “Toplumumuzun temeli olan bireyleri yetiştiren bütün emekçi kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadın Gününü kutlar; şiddet ve her türlü olumsuz olaylarla karşılaşmamalarını temenni ederim” diyerek mesajını sonlandırdı. (Mersin Times)