ÖZ: KADINSIZ BAŞARI OLMAZ

Yörüksüt Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak “Doğdumuz andan itibaren her daim elimizden tutan, yanımızda duran, gücümüze güç katan kadınlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

Kadınların globalleşen dünyada ki öneminin her geçen gün daha da anlaşılmakla birlikte onlara karşı son zamanlarda yükselen şiddetin kabul edilemez olduğunu belirten Yörüksüt Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz “Toplumun tüm kesimlerinin cinsiyet eşitliğine öncelik vermesi gerekir. Kadının; eğitim, çalışma hayatı ve siyasette olmadığı bir toplumun hedeflerine ulaşması çok zor, kadınsız başarı olmaz” diye konuştu.

Türkiye’de kadına gerekli önem ve saygının yeterince gösterilmediğini ancak Yörüksüt olarak gerek iş hayatında gerekse sosyal sorumluluk projelerinde kadınları her daim ön planda tuttuklarını kaydeden Yörüksüt Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz “Biz Yörüksüt ailesi olarak kadınların potansiyellerinin daha çok kullanıldığı bir dünya düşlemekteyiz. Bilinmelidir ki kadın eli değen her yer çiçek açar” şeklinde konuştu.

Firma olarak tüm fabrika ve satış noktalarında kadınlara öncelik istihdamı önemsediklerini de sözlerine ekleyen Yörüksüt Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz şunları kaydetti: “Kadınlar Yörüksüt’ün sloganında da yer aldığı gibi her zaman ‘Sağlık ve Sevgi Sunar’. Sağlığımızı, çocuklarımızı, ailemizi, kısacası her şeyimizi hep sevgi ile sarmalayan tüm kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlarım.” (Mersin Times)