Daylam: Hayatın her alanında kadınların emeği büyüktür

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlayan Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Daylam, “Kadınların toplumda ve hayatın her alanında emekleri büyüktür” dedi.

Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Daylam, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Daylam, “Kadınlar, bizim bu hayattaki en değerli dostlarımızdır. Ailelerimizin direği olan kadınlarımızın toplumda ve hayatın her alanında emekleri büyüktür. Bu emekleri sadece bir gün değil, her zaman hatırlamak lazım. Şiddetin, tacizin ve tecavüzün fazla olduğu günümüzde kadınlara daha fazla değer verilmelidir. Çocuklarımızı doğuran kadınlarımız, aynı zamanda da çocuklarımızı geleceğe hazırlarlar. Dolayısıyla kadınlarımız ağır yüklerini ve görevlerini yerine getirirken, biz erkekler de üstümüze düşenleri onları üzmeden yerine getirmeliyiz” şeklinde konuştu.

Daylam son olarak şunları kaydetti: “Kadınlarımızın hayatın her alanında hak ettikleri değeri görmelerini, şiddete ve cinsel saldırılara maruz kalmamalarını dileyerek, bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlarım.” (Mersin Times)