ÇAMAK’TAN İMPLANT TEPKİSİ: KAÇ KİŞİYE 12 İMPLANT GEREKİR?

CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, TBMM Başkanlık Divanı’nın, milletvekillerinin implant ödemelerini 8’den 12’ye çıkarmasına tepki gösterdi.

Meclis genel kurulunda gündem dışı söz alan Çamak, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanının vekillerin implant ödemelerini 8’den 12’ye çıkararak kişiye özel implant ödemelerini artırması asla kabul edilemez. Kaldı ki normal vatandaşa ne uygulanıyorsa milletvekiline de o uygulanmalıdır. Başkanlık Divanının bu kararı meclisin saygınlığına gölge düşürmüştür. Buradan basına sesleniyorum: Bu kararın ardından tüm implantlarını devlete yükleyecek vekilleri araştırıp bulsunlar. Çünkü tüm vekilleri zan altında bırakan bu karar belli ki birilerine özel hazırlanmıştır. Bu karar açıklandığından beri nereye gitsek vatandaşın tepkisiyle karşılaşıyoruz. Bu keyfî karara sebep olanlar kimse, lütfen, sorumluluğunu da onlar üstlensinler. Vatandaşın karşılanmayan ihtiyaçlarını vekillere fazlasıyla sunarak halkın vekili olunamaz. Allah aşkına, kaç kişiye 12 implant gerekecektir?” dedi.

Yeni Gökhan öğretmenler olmaması için yetkilileri insafa çağırıyorum’

CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, 24 Temmuz 2016’da gözaltına alınan ve gözaltındayken hayatını kaybeden öğretmen Gökhan Açıkkollu’nun dramını da gündeme getirdi.

Çamak, “O dönem gözyaşları içerisinde ekranlara görüntüsü yansıyan babası, oğlunun hainler mezarlığına defnedildiğini ve Diyanet’in yasağından ötürü cenaze namazını kıldıracak imam bile bulamadıklarını belirmişti. Gökhan öğretmen geçen hafta suçsuz bulunarak görevine iade edildi. Nihayetinde, gencecik bir öğretmenin hayatı karartıldı. Defnedildikten sonra ‘Pardon’ denildi. Biliyoruz ki Gökhan öğretmen gibi daha niceleri var. Gayrı, bunca mazlumun vebalinin altından hiçbir güç kalkamaz. Keşke herkesin vicdanı kadar hükmü olsaydı diyor, yeni Gökhan öğretmenler olmaması için yetkilileri artık insafa çağırıyorum” ifadelerini kullandı. (Mersin Times)