MESİAD’IN YENİ BAŞKANI HASAN ENGİN

Kentin lokomotifleri arasında yer alan Mersin Sanayici İş İnsanları Derneği’nde bugün seçim heyecanı yaşandı. Birlik ve beraberlik örneklerinin sergilendiği seçimde Hasan Engin yeni başkan oldu.

Mersin Sanayici İş İnsanları Derneği (MESİAD) Olağan Genel Kurul Toplantısı, dernek binasında yapıldı. Sabah saatlerinde başlayan oylamalar, az önce sone erdi ve sayımlar yapıldı. Hasan Hüseyin İpek’le yarışan Hasan Engin 90 oy alarak MESİAD’ın yeni başkanı oldu. İpek ise 67 oy aldı. Seçimlerin ardından kürsüye çıkan İpek, Engin’i tebrik ederek her zaman yanında olduğunu belirtti. Bunun üzerine Engin de İpek’e iyi dileklerinden dolayı teşekkür etti.

Hasan Engin, “MESİAD’ın bütün üyeleri ile ortaklaşarak uyum içinde çalışacağım” diyerek Mersin’in kalkınması için projeleri olduğunu ve bu  projeleri hayata geçirmek için sabırsızlandığını aktardı.

 

Mersin’in kalkınması ve refah düzeyinin artması için yüklendiği misyon ve vizyonla kente hizmet eden MESİAD’ın seçimlerine Hasan Engin şu listeyle girmişti:

Ahmet Polat

Rıdvan Arıç

Mehmet Avcılar

Bedrettin Gündeş

Ali Can

Ramazan Öz

Abuzer Yavuz

Seyfetullah Işık

Mehmet Ali Akdemir

Zeynep Keskin Aykın

Sibel İnandı

Fevzi Boyraz

Serkan Uzunadam

Yiğit Gökşen

Uzun süredir seçim çalışmaları yapan Hasan Hüseyin İpek ise şu listeyle seçime girdi:

Hüseyin Kış

Hasan Tufan Ballı

Gürsel Alişan

Vahdettin Kılıç

Osman Turan

Serdar Helvacı

Handan Hatun Şahin

Mehmet Deniz Örener

Ferman Turgut

Mehmet Atilla

Nedim İkanç

Özgür Pınar

Şahin Kabadayı

Süleyman Torun