MERSiN’iN iKi GURURU

TÜRKONFED ve Londra Borsası işbirliğiyle hazırlanan “Türkiye’nin Yükselen Liderleri” araştırmasında Mersin’den Memişoğlu Tarım ve Başhan Tarım listeye üst sıralardan girerek, birçok firmayı geride bıraktı.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Londra Borsası işbirliğiyle hazırlanan “Türkiye’nin Yükselen Liderleri” araştırmasının sonuçları yayınlandı. Araştırmaya göre Türkiye’nin İlham Veren Şirketleri listesine giren şirketler çok hızlı büyüyen ve gelecek vadeden kuruluşlardır. Ayrıca bu firmalar son bir sene içerisinde ise istihdamlarını yüzde 7,40 arttırarak Türkiye genelindeki yıllık istihdam artışının yaklaşık 4 kat üzerinde bir performans sergilediler.

Mersin’de oluşturduğu istihdam ve sağladığı katma değerlerle önemli yerlere sahip olan Memişoğlu Tarım ve Başhan Tarım büyüme oranlarıyla listeye girerek Mersin’e gurur oldular. Başhan Tarım 3 yıllık yüzde 33.29 birleşik büyüme oranıyla listeye 9, Memişoğlu Tarım ise 3 yıllık yüzde 29.93 birleşik büyüme oranıyla listeye 17’inci sıradan girerek büyük başarı sağladı.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Londra Borsası işbirliğiyle hazırlanan “Türkiye’nin Yükselen Liderleri” araştırmasının sonuçlarına göre; Memişoğlu Tarım ve Başhan Tarım büyüme oranlarıyla listeye girerek Mersin’e gurur oldular. Başhan Tarım 3 yıllık yüzde 33.29 birleşik büyüme oranıyla listeye 9, Memişoğlu Tarım ise 3 yıllık yüzde 29.93 birleşik büyüme oranıyla listeye 17’inci sıradan girerek oranıyla başarı sağladı.

Ayrıca listede yer alan birçok firmayı geride bırakmaları kentte takdir edilirken, Mersinliler iki firmaya da başarılarının devamını diledi.(Mersin Times)