20 SODES projesi hayata geçiyor

2017 Yılı Sosyal Destek Programı (SODES) Ek Proje Teklif Çağrısı Döneminde hibe almaya hak kazanan ‘20 SODES Projesi’ ile ‘1 Güdümlü Proje’nin finansman sözleşmeleri Vali Ali İhsan Su başkanlığında yapılan imza töreni ile imzalandı.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen imza törenine Vali Ali İhsan Su’nun yanı sıra; Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, SODES Birim Koordinatörü Murat Ozan ile kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İmza Töreni öncesinde yaptığı konuşmasında, Mersin’de özellikle dezavantajlı grupların sosyal imkanlarını arttırmak, onları istihdama kazandırmak, sosyal çevre, yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla birçok projenin uygulamaya konulduğunu dile getiren Vali Ali İhsan Su, 1. Dönem Proje Teklif Çağrısı döneminde 6 güdümlü proje ile 22 SODES projesinin uygulandığını; 2. dönemde ise 15 yerleşim yerine sosyal ve spor aktiviteleri yapılabilecek üniteler kazandırmayı hedefleyen 1 güdümlü proje ile 20 SODES projesinin uygulanacağını söyledi.

Konuşmasının devamında, projelerin Mersin’in gelişimi açısından önemine değinen Vali Ali Su, bu konuda desteklerini esirgemeyen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a teşekkür etti. Finansman sözleşmesi imzalanan projelerin hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

Vali Ali İhsan Su’nun konuşması akabinde, SODES kapsamında hibe almaya hak kazanan 20 proje sahibi kurum ve kuruluşun temsilcileriyle birlikte finansman sözleşmelerinin imzalanmasının ardından tören sona erdi.(Mersin Times)