KARİYER PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Mersin Üniversitesi ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği işbirliğinde öğrencilere yönelik yapılacak olan kariyer etkinlikleri konusunda planlama toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıya Mersin Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof Dr. Hüseyin Mualla Yüceol, Mersin Üniversitesi Kariyer Merkez Müdürü İlhan Ege,  Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Cemal Aaltan, Mersin İŞKUR Tanıtım ve Organizasyon Sorumlusu ve aynı zamanda Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Başkanı Serkan Özada katıldı.

     Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Mersin Üniversitesi arasında öğrencilerin kariyer planlamasına katkıda bulunmak amacıyla “Kariyer Günleri, İstihdam Fuarı, İşbaşı Eğitim Programı, Kariyer Danışmanlığı Hizmeti” gibi birçok hizmeti uzun zamandan beri sürdürürken; Girişimci İnsan Kaynakları Derneği’ne üye kurumsal firmaların insan kaynakları sorumlularının da aktif iş hayatı konusunda pratik bilgiler ve etkinliklerle süreci zenginleştirmesi hedefleniyor.

   Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu; kurumun öğrencilere yönelik hizmetlerinde hem arttığını hem de programların zenginleştiğini görüyoruz, bu nedenle işgücü piyasası ve üniversite arasında bir köprü kurarak öğrencilerimizin iş hayatına daha çabuk adapte olması yönünde çalışmalarda bulunacaklarını belirtti. Mersin Üniversitesi ile var olan uzun soluklu kurumsal ilişkimizin yanına Girişimci İnsan Kaynakları Derneğinin katkısının da sürece büyük katkı sunacağını belirten Kutlu; diğer kurum ve kuruluşlarla da işbirliğini genişleteceklerini belirtti.(Mersin Times)