MHP’DEN İYİ PARTİ’YE KARŞI HAMLE

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin teşkilatı yeni üye kayıtlarıyla İYİ Parti’nin kendilerinden kaptığı üyelerin yerini doldurmaya çalışıyor. Toroslar İlçe Başkanlığı’na yeni katılan 509 üye rozetlerini törenle aldı.

İYİ Parti’nin kuruluşuyla birlikte bir süre önce başta Anamur Belediye Başkanı ve meclis üyeleri olmak üzere Mersin’de çok sayıda MHP’ye kayıtlı üyelerin istifasıyla birlikte il teşkilatı ‘kan kaybını’ gidermek için üye kayıt kampanyasına başladı. Milliyetçi Hareket Partisi Mersin il ve ilçe teşkilatları yeni üye kayıtlarına hız kesmeden devam ederken, muhalif kesimin ‘MHP bitti’ sözlerine karşı hamle yapılmış oldu. İl ve ilçelerde yüzlerce yeni katılımın sağlandığı Milliyetçi Hareket Partisi Toroslar İlçe Başkanlığı’na tam 509 yeni üye daha kayıt yaptırdı.

Törene Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna katılım gösterirken, il başkanlığından servis edilen haber ve fotoğraflarda Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın olmaması ise dikkat çekti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mersin Milletvekili Oktay Öztürk ve yüzlerce partilinin katılımıyla Ayışığı Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen Katılım ve Rozet Takma Töreni’nde ünlü sanatçı Ali Kınık ile Burhan Ateş sahne alırken, şenlik havasında geçen törene birlik ve beraberlik mesajları verildi.

 HÜSNÜ DOĞAN: “BU COŞKU GEREKEN CEVABI ZATEN VERMEKTEDİR”

MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, “Ailenize hoş geldiniz” sözleriyle seslenirken, “Her bir üyemiz bizim dava arkadaşımızdır, gönüldaşımızdır, arkadaşımızdır. Velhasıl kelam ben bu toyumuza bir katılım töreni demiyorum. Milli seferberliğe, mücadeleye, azim ve kararlılığa destek günü olarak adlandırıyorum. Yeni üyelerimize ailemize hoş geldiniz diye seslenmek istiyorum. Türk Milleti’nin cesur kalbi Milliyetçi Hareket Partisi artık evinizdir, sırdaşınız, sofranızdır. Milliyetçi Hareket yarım asra yakın tarihi ve siyaseti ile kökleri Türk tarihinin derinliklerine uzanan Ülkü Ocakları ile et-tırnak gibi birleşmiş bir parti olmanın ötesinde bir ailedir, okuldur, yuvadır, ocaktır. MHP karşılıksız bir sevdadır. Milliyetçi Hareket Partisi ülke gündemini milli bir görev olarak takip ederken son iki yıldır partimizi içten yıkmak isteyenlere karşı da mücadele etmektedir. Şimdi bu güzel günde bu konulara girmeye gerek yok ancak bugün bu salondaki bu coşku gereken cevabı zaten vermektedir” dedi.

İL BAŞKANI GÖLGELİ: “BİZ BU VATANI KARŞILIKSIZ SEVENLERİZ”

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ise “Bugün aramıza katılan arkadaşlarımız sadece MHP’ye değil, dualı bir teşkilata, dualı bir davaya katılmıştır. Bugün bizimle mücadele eden ağabeylerimiz, kardeşlerimiz binlerce şehidin kanıyla, binlerce gazinin alın teriyle yoğurulmuş bir davaya omuz vermeye geldiler. Ailenize hoş geldiniz. Bin yıldır ülkemiz üzerinde bir mücadele veriliyor. Bin yıldır bu ülkede Türklüğün varoluş mücadelesi veriliyor. Bin yıldır da bu mücadelenin içinde inanmış bir Türk Milleti var” dedi.

 ÖZTÜRK: “GİDENLER MUTSUZLUĞU GİTTİĞİ YERDE TADACAKLAR”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mersin Milletvekili Oktay Öztürk de, “Bu akşam Milliyetçi Hareket Partisi ailesine yeni katılımlar olacak ve inşallah bunun devamı da gelecek. Rabbim böyle nasip etmiş. Bir giden olduğu vakit bin gelen oluyor. Gidenler mutsuzluğu gittiği yerde tadacaklar. Milliyetçi Hareket Partili olmamanın acısını gittikleri yerde görecekler. Çünkü bu partinin hikayesi hiçbir yerde yok. Bu partinin hikayesi milletin hikayesidir. Rabbim öyle lütfetmiş. Toprağını, çatısını özel nasip eylemiş. Bu çatının dışına çıktığın vakit kurursun. Toprağınla beraber gittiğin vakit de o toprak bu toprağı kabul etmez. Çünkü bu toprağın manevi anlamda her zerresi şehit kanıyla yıkanmış. Ararsın bu günlerini. Gittiğin yerde ülkücü olarak kalamazsın ve her zaman da dönemezsin. Bu çatı altında bulunanlar ve bu azimde davamızda ilerleyenler nefislerini ayaklarının altına alanlardır. Burada bulunanlar en büyük makam olan ülkücülük makamının sahibidir. İhtiraslarının oyuncağı olanlar hayallerinin oyuncağı olanlar gittikleri yerde bedbaht olurlar” şeklinde konuştu. (Mersin Times)