HERKESİM İÇİN GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPTIK

Taşeron İşçiler hakkında yapılan düzenleme konusunda TBMM Genel Kurulunda söz alan AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, “Türkiye’nin imkânlarını adaletle dağıtmaya devam edeceğiz.” dedi.

TBMM Genel Kurulunda konuşan Mersin Milletvekili Hacı Özkan şunları ifade etti: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 900 bin çalışanımızı ilgilendiren bir müjdeyi açıkladı. AK Parti Hükümetleri olarak, daha en başından itibaren, tüm çalışanlarımızın hem ücretlerini hem de çalışma şartlarını iyileştirmenin mücadelesi içinde olduk. Kamuda Taşeron işçi olarak adlandırılan, alt işveren işçisi olarak çalışan yaklaşık 450 bin işçi kardeşimiz sürekli kadroya geçiyor. Mevsimlik çalışan geçici işçilerin çalışma süresini 4 ay kadar daha uzatılmasını sağlıyoruz. 4/C kapsamında çalışan kardeşlerimizi, 4/B kadrosuna alıyoruz. AK Parti hükümetleri olarak 2002’den bu yana, çalışanlarımız, engelli kardeşlerimiz, hanım kardeşlerimiz, gençlerimiz, emeklilerimiz, yaşlılarımız için güzel çalışmalar gerçekleştirdik. Türkiye’yi büyütmeye, büyüyen Türkiye’nin imkânlarını adaletle dağıtmaya devam edeceğiz.”

Konuşmasının sonunda bu düzenleme ile ilgili emeği geçen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere,  Bakanlara teşekkür ederek, tüm çalışanlara hayırlı olsun temennisinde bulundu. (Mersin Times)