MİDDER, “Erdoğan’a dış politikada tam destek” dedi

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Mersin İl Başkanlığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamaları destekleyerek, “MİDDER olarak her daim Cumhurbaşkanımızın, Aziz milletimizin ve Türk Devletinin yanında olduğumuzu belirtmek isteriz” dedi.

15 Temmuz Milli irade ve Demokrasi Derneği Başkanı Mustafa Akgül, “15 Temmuz Milli irade ve Demokrasi Derneği Mersin il Başkanlığı olarak, grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konu başlıklarına aynen katıldığımızı ve Türkiye üzerinde oynanan hain ihanet oyunlarına karşı, MİDDER olarak her daim Cumhurbaşkanımızın, Aziz milletimizin ve Türk Devletinin yanında olduğumuzu belirtmek isteriz. Milletimiz, 15 Temmuzda FETÖ’nün karşısına canı pahasına dikilip destan yazdı. Vatana ihanet hayalleri 16 saat sürdü. Bu millet o akşam tankların helikopterlerin karşısına o yürekleri ile çıktı ve onları püskürttü. Şimdi onların bir kısmı cezaevinde, bir kısmı yurt dışında ama biz Türk milleti olarak buradayız. Milletimiz bu çirkin oyunları tersine çevirdi Bundan sonra da çevirecektir. Nasıl 17/25 Aralık’ta yolsuzluk görüntüsü altında ülkemizdeki anayasal düzeni emniyet, yargı darbesiyle yıkma çabası varsa, Amerika’daki davada da aynı amacı uluslararası alanda gerçekleştirme niyeti vardır. Bu bir komplo iddiasıdır. Ama bu komplo Amerika’ya değil, Türkiye’ye karşı kurulmuş bir komplodur. Bu dava 17-25 Aralık ve 15 Temmuz’un devamı olan FETÖ’nün sürecin tam göbeğinde olduğu bir darbe girişimidir” ifadelerini kullandı.

“BU DAVA İÇ KAVGANIN BİR MALZEMESİDİR”

Reza Zarrab davasını da değerlendiren Akgül,  “Amerika’daki dava hukukla, adaletle, ticaretle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir oyundur. Türkiye’nin tüm dikkati ve ilgisi bu davaya çekilerek Suriye’de ve Irak’ta ülkemiz aleyhine yürütülmek istenen projeye hız verilmek istenmesidir. Davanın projesi Amerikan yönetimi içindeki bir gruba aittir. Malzemelerini temini görevi de FETÖ ve CHP’ye verilmiştir. Amerika’da ülkemizdeki 28 Şubat dönemine benzer bir süreç yaşanıyor.. Baktığımızda bu davanın ülkemizi bölgedeki iddialarından ve kazanımlarından vazgeçirmek için bir şantaj aracı olarak kullanılmaktadır. Esasen Amerika’nın İran’a yaptırımlarını en başta kendi şirketleri olmak üzere Batı’nın değişik şirketleri delmiştir. Bu konuda pek çok banka suçlamalarla karşılaşmış ve milyarlarca avro ödeme yapmıştır. Bu dava Amerikan iç siyasetindeki kavganın bir malzemesidir” diye belirtti.

“TÜRKİYE DEAŞ İLE FİİLEN SAVAŞAN TEK NATO ÜLKESİDİR”

Akgül,  “Türkiye nin, Suriye deki Terörist gruplara karşı, Operasyonlarına engel olmak için silah gücünü teröristlere veren bir müttefikin müttefikliğini nasıl kabul edilebilir. Bu sinsi oyunun gizlenecek bir tarafı kalmamıştır. Türkiye DEAŞ ile fiilen savaşan tek NATO ülkesidir. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi: Rakka operasyonundaki DEAŞ militanlarının sürüleceği yer Mısır Sana Çölü… Orada istihdam edilecekler. Yaptırımları ihlal etme iddiasıyla bizi Amerika’da çarmıha germeye çalışanların burnumuzun dibinde terör devleti kurma girişimini herhalde eli kolu bağlı seyredecek değiliz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün grup toplantısında yaptığı açıklamada olduğu gibi, “Kudüs Müslümanların kırmızı çizgidir. Amerika’yı buradan bir kez daha ikaz ediyoruz. Böyle bir adım atamazsınız. İsrail ile diplomatik ilişkiyi koparmaya gider.” İran ile ilişkilerimizde, . Amerika’nın bize karşı bir planı olduğu ortadır. Kuzey Suriye, en doğusundan batıya doğru orada bir terör koridoru oluşturulduğunu görülüyor. Bu terör koridoru içerisinde kurulan üsler ve buraya gelen silahlar nasıl geliyor. Ne için geliyor. Ortada DEAŞ kalmadı, Rakka’dan da gittiler. Ama Silahlar hala geliyor, üslerin sayısı artıyor, neden? Bu şantajlara ve oyunlara boyun eğmeyen, Sayın Cumhurbaşkanımız ve MHP lideri Devlet Bahçe’linin yanında saf tutacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.” şeklinde konuştu. (Mersin Times)