“Engellileri sadece 2 gün hatırlamayın!”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Özel Arsoy Engelli Bakım Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte konuşan kurumu müdürü İsa Rahmi Soydan, “Engellileri senede iki gün değil her zaman hatırlamak gerek” dedi.

AHMET YİĞİT

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Özel Arsoy Bakım Merkezi’nde bir etkinlik gerçekleştirildi. Bakım merkezinde kalaların hazırladığı gösteriler izleyenler tarafından tam not alırken, Tiyatro Agon orta oyunu sergiledi.

Törende konuşan Özel Arsoy Engelli Bakım Merkezi Müdürü İsa Rahmi Soydan,”Engelli bireylerimiz toplumumuzun en özel bireyleridir. Engellileri senede iki gün değil her zaman hatırlamak gerek. Hayatlarını kolaylaştıracak adımları atmak hepimizin görevidir” ifadelerini kullandı.

“BİRLİK VE BERABERLİKLE SORUNLARI AŞABİLİRİZ”

Daha sonra söz alan Tarsus Sakatlar Derneği Başkanı Ali Çelik, “Daha  önceleri 3 Aralık’ta bir çelenk bırakarak kutlama yapıyorduk ama şu anda birçok dernek ve özel bakım merkezi olarak kalabalık bir şekilde kutlama yaptık. Birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde bazı sorunları daha kolay aşıp engelleri kaldıracağız. Bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Konuşmaların sonrasında Özel Arsoy Bakım Merkezi sakinleri tarafından hazırlanan dans gösterisi yapıldı ve ardından engelli derneklerinin hazırladıkları kısa bir skeç oynandı. Daha sonra sahneyi devralan Tiyatro Agon ortaoyunuyla alanda bulunanları kahkahalara boğdu.

Etkinlik sonunda kurum çalışanları katılım sağlayan herkese teşekkür ettiler.