Sel suları çekildi, bilindik manzara ortaya çıktı!

Rögarın patlaması sonucu yağmur suları Vosser Otomotiv’in alt kısmında bulunan servis kısmına doldu. Sular 3 metre yükselerek teknik ekipmanlara ve araçlara zarar verdi.

Mersin’de son yıllarda yaşanan sel ve su baskınları vatandaşa zarar vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde aniden bastıran yağmur ve dolu yağışı sera ile tarım alanlarının dışından kent merkezinde de birçok ev ve iş yerine zarar verdi. Vosser Otomotiv’in alt kısmında bulunan teknik servis alanı sokaktaki rögarın patlaması sonucu suyla doldu. Yaklaşık 3 metre yükselen sular, teknik ekipmanlara ve serviste bulunan araçlara zarar verdi.

“HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR”

Mersin’de yoğun olarak yaşanan bir durum olduğunu kaydeden Vosser Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Eşref Azdin, “Bin metrekarelik alana yaklaşık 3 metre su doldu. Aşağıda bulunan yedek parçalarımız, kompresörlerimiz, arşivimiz dahil birçok malzememiz su altında kaldı. Bu olay yetersiz altyapıdan kaynaklandı. 4 sokağın kesiştiği yerde rögarın patlaması sonucu taşan sular demir kapıyı kırarak içeri girmiş. Hasar tespitleri çalışmaları devam ediyor. Sigortamız ne kadarını kapsar bilmiyoruz” dedi.(Mersin Times)