“İl Başkanımız Ercik Görevinin Başında”

AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Levent Ali Bostan, Ak Parti il Başkanı Cesim Ercik’in görevden alındığı yönündeki haberlere tepki gösterdi. Bostan, “İl başkanımız Ercik görevinin başındadır” dedi.

Yayımladığı mesajda web sayfaları ve sosyal medya üzerinde yapılan yıpratma amaçlı yazılan yazılara itibar edilmemesini aktaran Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Levent Ali Bostan, “Bugünlerde yine teşkilatlarımızın içine fitne tohumları atmak isteyen bazı haber siteleri ve sosyal medya üzerinden paylaşım yapan şahısların amacı teşkilatlarımızı yıpratmaktır. Bu paylaşımları yaparak teşkilatlarımızı yıpratan arkadaşlar, geriye dönüp baktığımızda yine hep aynı kişiler olmuştur” dedi.

“İFTİRA VE FİTNELERLE BİR YERLERE GELEMEZSİNİZ”

Web sayfaları ve sosyal medya üzerinden paylaşım yapan şahısların, belli bazı çevrelerin, çıkar odaklarının taşeronluğunu ve maşalığını yaptığını kaydeden Bostan, “Son zamanlarda İl Başkanımız Sayın Cesim Ercik’e görevden el çektirildi, görevden alındı gibi asılsız haberler yaparak boş ve suni bir algı oluşturmaya çalışılmaktadır. İl Başkanımız görevinin başındadır. Bugünlerde yine teşkilatlarımızın içine fitne tohumları atmak isteyen bazı haber siteleri ve sosyal medya üzerinden paylaşım yapmaktadırlar. Tek amaçları teşkilatlarımızı yıpratmaktır. Bu paylaşımları yapan şahıslar, belli bazı çevrelerin, çıkar odaklarının taşeronluğunu ve maşalığını yapmaktadırlar. Bu kişilerin AK Parti teşkilatlarıyla hiçbir ilgileri ve bağları yoktur. Siyaset ahlakına sığmayan, seviyesizce iftiralar atan zavallılar, çamur atarak ve İftira siyasetiyle kendilerine yol açmaya çalışmaktadırlar. Bu iftiraları atanlar şunu iyi bilmeli AK Parti de görev istenmez verilir. Mesnetsiz iftira ve fitnelerle bir yerlere geleceklerini sanıyorlarsa yanılırlar. AK Parti bir ailedir, AK Parti içinde fitne ve iftira olmaz. Teşkilatları yönlendirme ve onları yeniden oluşturmaya çalışmak kimsenin görevi değildir. Bu konu tamamen Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirindedir. Millete hizmet yolunda çıktığımız bu davada Mersin AK Parti Teşkilatları olarak 13 İlçe ve İl Yönetimi ile görevimizin başındayız. Kongre süreci tüm Türkiye’de olduğu gibi Mersin’de de devam etmektedir. Bu şuurda olan AK Parti Teşkilatları bilir ki; Bu makam kimseye baki değildir. Yeri ve zamanı geldiğinde herkes görevini kendisinden sonra gelecek kişiye devreder. Mersinli hemşehrilerimizin, Teşkilatlarımızın ve tüm üyelerimizin, web sayfaları ve sosyal medya üzerinden yapılan bu gibi paylaşımlara itibar etmemelerini rica ediyorum” dedi. (Mersin Times)