Minik öğrenciler Sosyal Market’i tanıdılar

Silifke Belediyesi ve Türk Kızılay’ı Şubesi işbirliğiyle faaliyetlerini sürdüren Sosyal Market’e ziyaretler sürüyor. Değişik okullardan gelen minik öğrenciler hem yardımlaşma bilincini hem de sosyal market hizmetlerini yakından öğreniyorlar.

Öğrencilere Sosyal Market’in sunmuş olduğu hizmetler, yardımlaşma bilinci, kimlerin yardım alıp alamayacağı konusunda bilgiler verilirken, minik öğrencilerde merak ettikleri sorulara yanıt buldular. Kızılay ve Belediye görevlileri öğrenciler ile sohbet ederek, eğlenceli bir vakit geçirdiler.

“ÇOK MUTLU OLDUK”

Sosyal Market’i gezerek keyifli dakikalar geçiren öğrenciler, “Öğretmenlerimize ve bizlere bilgi veren görevlilere teşekkür ediyoruz. Burası gerçekten mağaza gibi olmuş. Aradığınız her şey burada var. İhtiyaç sahiplerinin böyle bir marketten istediği zaman gelip faydalanması güzel bir proje olmuş. Bizler çok mutlu olduk. Bizlerde ailemizle birlikte gelerek yardımcı olmak istiyoruz” diye konuştular.

 “GELECEK NESİLLERE KALICI VE BAŞARILI HİZMETLER SUNUYORUZ”

Silifke Belediyesi ve Türk Kızılay’ı Silifke Şubesi işbirliğiyle faaliyetlerini sürdüren Sosyal Market’ten 2015 yılından bugüne kadar 5800 vatandaş faydalandı. Yardımlaşma ve dayanışmayı artırmak için sosyal projelerine önem veren Silifke Belediyesi, Kızılay işbirliğiyle gerçekleştirdiği proje ve çalışmalarla, ilçe halkının beğenisini toplamaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Mustafa Turgut, “Burada her vatandaşımızın gönül zenginliği yatıyor. İş adamlarımız, esnaflarımız ve vatandaşlarımızın her kesimi bizlere destek veriyor. Halkımızın böyle kalıcı ve anlamlı bir hizmete destek vermeleri heyecanımıza güç verdi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Bulunduğum her ortamda gurur duyduğum bir konudan bahsettim ve yine bahsedeceğim. Silifke sosyal barışı en iyi yaşayan, kardeşliği, dostluğu en iyi sergileyen, ortak yaşama kültürünü en iyi benimsemiş, bütünlük içinde yaşama kültürünü en iyi ortaya koyan kentlerden bir tanesi. Bu özelliklerimiz bize gurur veriyor. Bundan dolayı bizim en büyük amacımız çocuklarımıza ve genç nesillere güzel ve kalıcı hizmetler sunmak. Yardımlaşma duygusunu ve sosyal barışı daha da güçlendirmek. Bu gençler bizim geleceğimizdir. Çok değerli okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız bir taraftan eğlenceli vakit geçirirken diğer taraftan da daha faydalı bilgiler öğrendiler” dedi.(Mersin Times)