MİY, İZOL’A EMANET

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden ve tarihinin en kötü sezonlarından birini geçiren borç batağındaki Mersin İdmanyurdu’nun yeni başkanı Hamit İzol oldu.

Mahmut Karak’ın görevi bırakmasının ardından Mersin İdmanyurdu’nun olağanüstü kongresi, Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Kongrede daha önce adaylığını açıklayan taraftar grubu liderlerinden Alaattin Bulut adaylığını geri çekti. Bu durumda Hamit İzol başkanlığında oluşturulan tek liste ile  seçimlere gidildi. Kongreye katılan 95 üyenin oyunu alan İzol kulübün 44’üncü başkanı oldu.

Yönetimleri sırasında yalnız bırakıldıklarını savunan Mahmut Karak, “Bizden sonra inşallah bu bayrağı devrelacak olan ve Mersin İdmanyurdu’nu en üst seviyelere taşıyacak olan yeni yönetime başarılar diliyorum. Ben şahsım adına oluşacak olan yeni yönetimin sonuna kadar yanında olacağımı buradan özellikle vurgulamak istiyorum. Yalnız kaldığımızı defalarca dile getirdik. Biz bunları Mersin İdmanyurdu adına söyledik. İnşallah gelecek olan yönetim bunun zorluğunu çekmez. Bize bir ambargo konulmuştu. Bu ambargo baskısı altında biz istifa ettik. Mersin İdmanyurdu Başkanlığı, herkese nasip olmaz. Tarihi olan, geçmişi olan, mazisi başarılarla dolu olan bir kulüp. Böyle bir kulüpte başkanlık yapmaktan dolayı şeref duydum” dedi.

Takımı sahipsiz bırakmamak adına aday olduklarını söyleyen İzol, “Başka bir liste olsa idi ben aday olmayacaktım. Gerçekten çok güzel bir liste oluşturduk. Geçmişte de bu kulübe çok emek verdik, büyük bedeller ödedik. Bu kulübün başkanı olmak gerçekten büyük bir şeref. Ancak benim başkanlıkta zerre kadar gözüm yok. Şu an Mersin İdmanyurdu gerçekten çok zor bir dönemden geçiyor. Bizim amacımız, takımı bu zor süreçten çıkarmak olacaktır. Biz bu parayı toplayabilecek bir ortam oluşturmaya çalışacağız. Alacaklılarla oturup konuşacağız. Takım şu an 3. lige düşmüş durumda. Önemli olan takımı orada tutabilmek. Takım amatör lige düşerse, bu borçlar zaten ödenmez. O yüzden alacaklılarla da makul bir oranda buluşup, borçları kapatmak istiyoruz” dedi.(Mersin Times)

Hamit İzol’un yeni yönetim listesi ise şu şekilde:

Hüseyin Kış

Remzi İzci

Halil Kuran

Hakan Bayındır

İlhan Ulu

Mehmet Özgenç

Sabri Tekli

Hasan Hüseyin İpek

Hikmet Kaya

Murat Demir

Turgay Demirtaş

Hakan Bozbey

Oğuz Akar Tülücü

Sadullah Canberk

Mehmet Kocaoğlu

Özcan Can

Seyit Özananar

Cem Barut