Yörüksüt’ten obezite eğitimi

Yörüksüt yaşam koçu Uz. Dr. Oğuz Demirsoy, “Çocukluk Çağı Obezitesi” başlığı altında kadınlara eğitim vererek, “Obeziteyi dikkate alın” uyarısında bulundu.

Bütün dünyada ve Türkiye’de önemli sağlık sorunlarına yol açan obeziteye karşı Yörüksüt ve Akdeniz Rotary Kulübü savaş açtı.

Üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle bugüne kadar sayısız çalışmaya imza atan Yörüksüt A.Ş’nin yaşam koçu Uz. Dr. Oğuz Demirsoy, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminerde kadınlara, “Çocukluk Çağı Obezitesi” başlığı altında eğitim verdi. Obezitenin sıkıntılarını ve yol açtığı sağlık sorunlarına değinen Demirsoy, kadınlara “Obeziteyi dikkate alın” mesajı verdi.

“BU KENTE VEFA BORCUMUZU ÖDEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Semineri Mersin Times’a değerlendiren Yörüksüt Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz, toplumu bilgilendirerek farkındalık yaratmak amacıyla bu projeyi hayat geçirdiklerini ve ilerleyen zamanlarda yeni sosyal projeler ortaya koyacaklarını aktardı.

Daha önce de bilgilendirme amaçlı on binlerce broşür dağıttıklarını ifade eden Öz, “Daima doğduğumuz ve önemli pazarlara açıldığımız bu kente vefa borcumuzu ödemeye devam edeceğiz” dedi.(Mersin Times)