Aşut, Mersin’deki bombalı saldırıyı kınadı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, Mersin’deki bombalı saldırıyı kınadı.

Mersin Times İmtiyaz Sahibi Kerem Türk, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut’u ziyaret etti. Ziyarette konuşan Aşut birlik ve beraberlik mesajı verdi. Mersin’de Yenişehir İlçesi Dikenliyol Mevkiinde polis aracına yapılan bombalı saldırının tüm Mersinlileri derinden üzdüğünü vurgulayan Aşut, “Bu aslında açıkça ve doğrudan yüce milletimize, ülkemizin huzuruna, milletimizin ayrılmaz kardeşliğine atılan bir bombadır. Mersinliler olarak bu tuzağı çok iyi görüyoruz ve bu bombalamanın amacına hizmet etmeyeceğiz” dedi.

Mersinlileri tüm acılarına rağmen itidalle, aklı selim ve kardeşlik duygularıyla hareket etmeye davet eden Aşut, kentin, ülkenin birlik, bütünlük ve kardeşliğine zarar verecek hiçbir tepkiye izin verilmeyeceğini vurguladı.

Hain terör girişimi sonucunda yaralanan kahraman Emniyet güçlerine acil şifa dileyen Aşut, Emniyet Müdürlüğüne ve yaralıların ailesine de geçmiş olsun dileklerini iletti.

Mersin Times İmtiyaz Sahibi Kerem Türk ise saldırıda yaralananlara acil şifalar dileyerek bu tarz olayların bir daha olmamasını diledi. (Mersin Times)