Aytuğ Atıcı, Ataması Yapılmayan Hekimlerin Sorunlarını Meclise Taşıdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, ataması yapıldığı halde güvenlik soruşturması tamamlanmadığı gerekçesiyle aylardır görevine başlatılmayan hekimleri TBMM gündemine taşıdı.

Aytuğ Atıcı, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Hastaların doktor beklediği, doktor olmadığı için öldüğü veya sakat kaldığı bir ortamda yaklaşık 2.500 yeni mezun hekim atama beklemektedir. Güvenlik soruşturması bahane edilerek hekimler dört beş aydır bekletiliyor. Uçan sinekten haberi olması gereken devletimizi yönetenlerin, bir güvenlik soruşturmasını dört beş ayda tamamlayamaması ya acizliktir ya da kasıtlıdır.” dedi.

AKP Hükümeti’nin kendine muhalif olan hekimleri atamayarak halka âdeta zulüm yaptığını ifade eden Atıcı, “Güvenlik soruşturmalarının adil, tarafsız ve süratle yapılarak genç hekimlerimizin bir an önce atanması gerekmektedir. AKP’nin hekimler arasında bile ayrım yapması üzücü ve düşündürücüdür. Genç hekimler bir an önce atanmalı ve hastalarla buluşturulmalıdır.” dedi. (Mersin Times)