Büyükşehir 40 bin öğrenciye 40 bin kırtasiye seti dağıtacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlaması nedeni ile il genelinde ihtiyaç sahibi 40 bin öğrenciye eğitim seti dağıtacak. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan’ında katıldığı programda kırtasiye setlerinin ilk bölümü Yenişehir ilçesi Dr. İ. Kamil Tarhan ve Aydınlıkevler İlkokulu’nda dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim ve öğretim sezonun açılması ile birlikte ihtiyaç sahibi öğrencilerin yüzünü güldürdü. İl genelinde tespit edilen 40 bin öğrenci için 40 bin kırtasiye seti dağıtan Büyükşehir Belediyesi, malzemeleri okul yönetimi aracılığı ile öğrencilere ulaştırılacağı kaydedildi. Öğrencilerin temel ihtiyaçlarına göre hazırlanan kırtasiye setinde, kuru boya, sulu boya, pastel boya, 1 düzine kurşun kalem, 1 düzine kırmızı kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, resim defteri, kareli harita metod defteri, çizgili harita metod defteri ve kalem kutusu ile resim defteri bulunuyor

Kırtasiye setlerinin il bölümü Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan’ın da katıldığı bir programla Yenişehir ilçesi Dr. İ. Kamil Tarhan ve  Aydınlıkevler İlkokullarında dağıtıldı. Sınıfları dolaşan Tufan, öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek, sohbet etti; yeni eğitim ve öğretim yılının da  hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Dağıtılan setlerin üzerindeki ambalajda Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz adına Bu sıralarda sayı saymasını öğrenin ama en çok da büyüklerinizi sayın. Okumayı öğrenin ama en çok da arkadaşlarınızla güzel şeyler paylaşmayı öğrenin. İklimleri, mevsimleri, dünyayı öğrenin ama en çok ülkenizi, Atatürk’ü iyi öğrenin. Çünkü gelecekte bizlerin size çok ihtiyacı olacak. Öğrendiğiniz bilgileri not edin unutmayın, iyi kavrayın diye size bir hediyemiz var. Hediyenizi güle güle kullanın. Sizlerin gözlerinizden öpüyor, sizleri emekle yetiştiren ailelerinize selamlarımı iletiyorum” yazılı mesaj da dikkat çekti. (Mersin Times)