Kocamaz, bulduğu cüzdanı sahibine ulaştıran işçiyi bir maaş ikramiye ile ödüllendirdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Aydıncık’ta temizlik işçisi olarak çalışan Hüseyin Ebeli, yerde gördüğü ve içerisinde bir miktar para, Kredi Kartları, Pasaport’un olduğu cüzdanı sahibine ulaştırdığı için Belediye Başkanı Kocamaz tarafından bir maaş ikramiye ile ödüllendirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Bozyazı Koordinasyon Şube Müdürlüğü’ne bağlı Aydıncık biriminde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı temizlik elemanı olarak görev yapan Hüseyin Ebeli, temizlik esnasında Karatepe mevkiinde D-400 karayolu civarında bulduğu cüzdanı bağlı olduğu koordinasyon birim sorumlusuna getirdi. Pasaport, ehliyet, nüfus cüzdanı, öğrenci kartı ve 20’ye yakın kredi kartı ile 150 TL’ye yakın paranın bulunduğu cüzdan, Aydıncık İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürüldükten sonra temizlik personeli sayesinde cüzdanın sahibi bulundu ve cüzdan sahibine teslim edildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi’nde bulunan makamında temizlik personeli Hüseyin Ebeli’yi ağırlayan ve göstermiş olduğu insani davranıştan dolayı kendisini bir maaş ikramiye ile ödüllendiren Başkan Kocamaz, Ebeli’yi tebrik ederek, yaşanan bu olayın Büyükşehir elemanlarına yakışan bir davranış olduğunu söyledi.

Ebeli’ye göstermiş olduğu davranıştan dolayı teşekkür eden Başkan Kocamaz, “Diğer arkadaşlara da örnek oldu senin bu davranışın. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin elemanlarına da bu yakışır. Aslında Büyükşehir Belediyemiz’de daha önce de böyle bir olayı yaşamıştık. Böyle arkadaşlarımız belediyesi’nin bu tarz konularda ne kadar hassas olduğunu gösteriyor. İnşallah bu arkadaşlarımız hem bizim belediyemizdeki diğer arkadaşlara, hem de tüm ülke genelindeki çalışanlara örnek olacaklar. Kendilerini tebrik ediyoruz. Biz de kendisini bu örnek davranışından dolayı bir maaş ikramiye ile ödüllendirdik. Güle güle kullansın. Bu tür duyarlı arkadaşların sayısını da Cenab-ı Allah artırsın” dedi.

Aydıncık Şubesi’nde temizlik personeli olarak görev yapan Hüseyin Ebeli de yaşadığı olayı şöyle anlattı;  Karatepe D-400 karayolunda cüzdanı buldum. Poşet gördüm ve içerisine baktığımda gördüm ki pasaport var. Birim sorumlumuzu arayarak haber verdim ve sonra birimimize götürdüm. Sonra İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürerek, tutanak halinde sahibine teslim ettim” şeklinde konuştu. (Mersin Times)