Başkan Tuna,  “14 yılda 11 Modern semt pazarı yaptık”

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Fuat Kalkan, ilçedeki Pazar esnaflarını ziyaret ederek sorunların dinledi. Fuat Kalkan, Başkan Tuna’nın pazarcılar esnafına sundukları destekten ötürü teşekkür ederken, Hamit Tuna ise, daha modern koşullarda çalışabilmeleri için her zaman Pazar esnafını destek vereceklerini söyledi.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Fuat Kalkan, ilkin Akbelen Mahallesi’nde kurulan semt pazarını ziyaret ederek, esnafa hayırlı kazançlar dilediler. Akbelen Mahalle Muhtarı Şaban Cankatan’da katıldığı ziyaret programında alışveriş yapan vatandaşlarla yapılan sohbetler ve renkli karelere sahne oldu.

Vatandaşlarla yapılan sohbetin ardından Başkan Hamit Tuna ve Oda Başkanı Fuat Kalkan ve Muhtar Şaban Cankatan Pazarcılar esnafı tarafından hazırlanan kahvaltıda sohbetler devam etti. Burada bir konuşma yapan Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Fuat Kalkan, Toroslar İlçesi’nde modern kapalı semt pazarlarını hizmete açan ve her zaman pazarcı esnafının yanında olan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

14 yılda 11 Modern semt pazarı yapıldı

Başkan Tuna ise göreve geldikleri 14 yılda 11 adet modern semt pazarı ve 2 adet üretici pazarı inşa ederek, Toroslar’ı Mersin’de en fazla modern semt pazarına sahip bir ilçe konumuna getirdiklerini söyledi. Pazar esnafının daha modern ortamlarda esnaflık yapabilmeleri ve vatandaşların da daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda alışveriş yapabilmeleri için oluşturdukları modern kapalı semt pazarlarının sayısını daha da arttırmayı hedeflediklerini belirten Başkan Tuna; “Cadde ve sokaklarda gelişigüzel kurulan semt pazarları hem şehircilik anlamında hem de günün şartlarına uygun olarak hoş bir görüntü oluşturmuyor. Bu nedenle İlçemizdeki bazı mahallelerimizde yer anlamında sıkıntımız var ama yeri müsait olan mahallelerimize semt pazarlarımızı inşa ediyoruz. Bugüne kadar 11 adet semt pazarı ve 2 adet üretici pazarı inşa ederek, halkımızın hizmetine sunduk” dedi. (Mersin Times)