Büyükşehir Belediyesi bir günde 2 ayrı ilçede 3 projenin açılışını yaptı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, aynı günde 2 ayrı ilçede ve 3 ayrı projenin açılışını yaptı. Açılışlarda vatandaşa “Karşınızda alnımız açık, başımız diktir” diyerek seslenen Başkan Kocamaz, vatandaşın refahı ve huzuru için belediyenin kaynaklarını en iyi şekilde kullanmaya gayret ettiklerini söyledi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz,  30 Ağustos Zafer Bayramı Haftası nedeni ile çalışması bitmiş projelerin açılışlarına devam ediyor. Kocamaz gün içerisinde Erdemli ilçesine bağlı Karayakup, Sıraç, mahallerinde çalışması biten içme suyu tesislerinin açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra Doğu Sandal, Müğlü Yaylası, Küçük Fındık yaylası ve Esenpınar mahallelerini ziyaret eden Kocamaz, vatandaşlarla bir araya geldi.

Erdemli programından sonra Silifke ilçesine geçen Başkan Kocamaz, Çatak Mahallesinde gerçekleştirilen sıcak asfalt çalışmalarının da açılışını gerçekleştirdi. Dualar eşliğinde yapılan açılışlara Başkan Kocamaz’ın yanı sıra, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

“Alnımız açık, başımız diktir”

Kocamaz, açılışın ardından Silifke ilçesine bağlı  Sömek, Örenköy, Tekiralanı, Çatak ve Mara mahalleleri sakinlerini ziyaret etti. Ziyarette vatandaşların sorunlarını dinleyen Kocamaz, yaptığı hizmetleri anlattı. Kocamaz,  “Büyükşehir belediyesi olarak, gittiğimiz her yere yatırım götürmüşüz. Bu yüzden karşınıza çıkarken, alnımız açık başımız dik çıkıyoruz. Bu belediyeler geçmişte de vardı. Özel idare vardı ama bu hizmetlerden neden yapılmadı? Çünkü anlayış farklıydı. Biz göreve geldiğimiz andan itibaren Mersin’in her tarafını tarıyoruz, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıyoruz” dedi.

Kocamaz, vatandaşın refahı ve huzuru için belediyenin kaynaklarını en iyi şekilde kullanmaya gayret ettiklerini söyledi.  Başkan Kocamaz, “30 Mart’ı bir milat olarak değerlendirmenizi istiyorum. Bu konuda mütevazı olmak istemiyorum. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılamayan hizmetler 2 yılda yapıldı. Belediyecilik hem zor hem de vebali ağır bir görev herkesi memnun etme şansınız yok. Herkes bardağın boş tarafından bakar. Biz kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. Biz bu işe Allah rızası gözlüğü ile bakıyoruz. Gücümüz nispetinde vatandaşın her kuruşunu onların hizmetini sunmak için gece gündüz çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Erdemli Belediye Başkanı Tolu, “Büyükşehir yasası Kocamazla avantaja döndü”

Törende konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise Büyükşehir Yasası’nın Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile birlikte avantaja çevrildiğini söyleyerek 150 yıllık mazisi olan bir memleketin bu güne kadar su sorununun çözülmemiş olması oldukça ayıp. Büyükşehir Belediyesi, büyükşehir yasasını avantaja çevirmiştir. Belediyeciliği çok iyi biliyoruz. Neler yapabileceğimizi biliyoruz. Bunları sizler de görüyorsunuz” diye ifade etti. (mersin times)