Mersin’de Trafik tedbirleri arttırıldı, Drone’ler de kullanılacak

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada Bayram nedeniyle trafik tedbirlerinin arttırıldığı bildirildi.

Bayram tatili nedeni ile bir dizi güvenlik önlemi alan Mersin Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi yaptığı yazılı açıklamada, Trafik kazalarının önemli bir kısmının hız ihlali, hatalı sollama, yakın takip, yorgunluk ve sürücülerin sabırsız davranışları gibi sürücü hatalarından kaynaklandığına dikkat çekildi. Açıklamada, “Sürücülerden kaynaklı hataları en aza indirmek ve vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla Kurban Bayramı tatili süresince alınacak trafik tedbirleri İl Emniyet Müdürlüğümüzce en üst düzeyde arttırılmıştır.” bilgilerine yer verildi.

Açıklamada devamla şu bilgilere yer verildi;

“Karayollarımızda Trafik yoğunluğunun önemli oranda artış göstereceği Kurban Bayramı tatili süresince, sürücülerden kaynaklı hataları en aza indirerek vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını sağlamaktır. Trafik kazalarını en aza indirmek amacıyla 25 Ağustos 2017 ile 05 Eylül 2017 tarihlerini kapsayacak şekilde Mersin İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından trafik tedbirleri planlaması yapılmıştır. Kurban Bayramı tedbirleri kapsamında Drone’ler (Hava Aracı), trafiğin yoğun olduğu güzergâhlarda ve ihtiyaç duyulan kesimlerde, trafiğin izlenmesi ve denetlenmesi faaliyetlerinde kullanılacaktır. Drone’ler ile havadan yapılacak denetimlerde; şerit izleme, yakın takip, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama gibi kural ihlali yapan araçlar ile trafik kazaları, römorklu/yarı römorklu taşıtlar, kamyon ve tanker gibi ağır taşıtlardan dolayı yoğunluğun arttığı tespit edilen yol kesimleri ve önem arz eden diğer konular hakkında denetleme yapılacaktır. Tüm yol kullanıcılarının Kurban Bayramını düzenli ve güvenli bir trafik ortamı içinde geçirmeleri dileğiyle Kamuoyuna saygıyla duyurulur” (mersin times)