‘Ak Parti il başkanı Ercik istifa etti mi?’

Mersinde Aydıncık ilçesinin dışında Ak Parti’nin belediyesi yok. Her ne kadar Mersin yerelinde iktidar olmazsa da, ülke genelinde 15 yılı aşkındır istikrarla büyüyen Ak Partinin İl Başkanı da, en az Belediye başkanları kadar popülerdir. Bu nedenle, AK Partiyle ilgili tartışılan her konu kamuoyunun gündeminde yer alır.

Genel Merkez, Mersin’de Referandum seçimleri sonucunda istenilen sonuçları alamamıştı. İlk o zaman, il ve ilçe teşkilatlarının görevden alınması gündeme gelmişti. Son olarak da, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın il başkanları toplantısında, “Metal yorgunluğu emarelerini görüyorum” diyerek, teşkilatta kan değişimine gitmenin sinyallerini vermişti.

Geçen Cuma gününden bu yana, kulaktan kulağa yayılan bir haber var. AK Parti, ‘Mersin’de  il ve ilçe teşkilatlarında değişikliğe gidecek’ şeklinde..

İl Başkanı Cesim Ercik’in adı da bu değişiklikler arasında yer alıyor. Hatta partililerden edinilen bilgilere göre; Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Mustafa Ataş,  Ercik’ten istifa etmesini istediği iddia ediliyor.

Bu haber kulaktan kulağa yayılarak kamuoyu gündemindeki yerini alırken, üç beş gün içerisinde başkan Ercik, istifasını kamuoyu ile paylaşacağı da gelen  iddialar arasında yer alıyor.

Resmi bir açıklamaya muhtaç olan bu iddia, geçen hafta sonu kamuoyunda yoğunca tartışılan popüler konulardan da biri oldu.

Öte yandan il başkanlığına merakla beklenen ve adı kulislerde geçen isimler şöyle;

İMC Hastanesi Başhekimi Dr. Ersoy Kuşçu, İl Tanıtım ve Medya Başkanı Levent Ali Bostan,  Akdeniz İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Soyer, Yenişehir İlçe Başkanı Bekir Topçu, Eski Orman Bölge Müdürü Nihat Öz ve Erdemli İlçe Yönetiminden Erdal Yayla..