BAYRAM TATİLİ YOĞUNLUĞU BAŞLADI!

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, “Türkiye daha tatile çıkmadı” diyerek büyük bir yoğunluk yaşanacağını belirterek, ‘son dakikaya kalmayın’ uyarısında bulundu.

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, Kurban Bayramı tatilinin Ramazan Bayramı tatilini aratmayacağını belirterek, “Tatilciler şimdiden rezervasyon yaptırmaya başladı. Özellikle Akdeniz Bölgesi’nde büyük bir yoğunluk bekliyoruz. Mersin’e ilgi günden güne artıyor. Akdeniz müşterisi doğayı, kültürü istiyor. Biz burada küçük otellerimizle, doğamızı, denizimizi ön plana çıkıyoruz. Vatandaşın ilk tercih nedeni de doğa zaten” dedi.

Henüz resmi bir açıklama olmadığını ama bayram tatilinin uzatılmasını heyecanla beklediklerini ifade eden Demir, “2-3 günlük tatiller hem bizim için hem de tatilciler için pek iyi olmuyor. Hem yoruluyorlar, o tatilden hiçbir şey anlamıyorlar hem de maddi açıdan zorlanıyorlar. Özellikle de Mersin’e gelecek olan tatilciler kısa tatillerde zor durumda kalıyor.  Türkiye’ye gelen turist sayısında da artış var.  Doluluk oranı günden güne artıyor. Benim uyarım rezervasyonlar son dakikaya bırakılmamalı” dedi. (mersin times)