Başkan Kocamaz söz verdi, ‘Asfaltsız yol kalmayacak’ 

İlçelerde, 6 Ayda 92 Bin 433 Ton Sıcak Asfalt Döküldü
Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde yol yapım bakım ve onarım çalışmalarını sürdürürken, aynı zamanda kırsal kesimlerde ki yol ve asfalt çalışmalarına da devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi Basın yayın Daire başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 2017 yılının ilk 6 aylık döneminde 92 bin 433 ton sıcak asfalt kullanılarak, vatandaşların ulaşımdaki sıkıntılarına yardımcı oldu.
Bir tarafta kent merkezinde tahrip olmuş yollarda çalışmalarını sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, öte yandan da kent kırsalında yeni yollar açarak, vatandaşların daha rahat ve
güvenli ulaşıma sahip olmalarını sağlıyor. Yol bakım ve onarımı konusunda bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılının ilk altı ayında, stabilize olan 55 kilometrelik yola 92 bin 433 ton sıcak asfalt dökerek, vatandaşların toz ve topraklı yollardan kurtulmasına neden oldu. Vatandaşa “Asfaltsız yol kalmayacak” şeklinde söz veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz “Tüm eksiklikler giderilene kadar çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
‘Mersin’liler istediği hizmeti en iyi şeklide alacaklar’
Kocamaz, “Söz verdiğimiz gibi 2017’de kırsal alanda ki köy yollarının tüm eksiklerinin giderilmesi için çalışıyoruz. Yolların bir an evvel tamamlanması için tüm ekiplerimiz plan ve program çerçevesinde, özverili bir şekilde çalışıyor. Biz hizmetlerimizi, hep birlikte el ele, gönül-gönüle vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verme gayreti içerisinde gerçekleştiriyoruz. İyi niyetle yola çıktık, işimize besmeleyle başladık. Mersinliler, istediği hizmeti en iyi şekilde alacak” dedi.
5 Okul yolunun asfaltlaması, 8 bin 5 bin 312 metrekare kaldırım yapıldı
Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sıcak asfalt çalışmalarının yanı sıra ilçelerde stabilize malzemeli yol bakım çalışması da yapıyor. Yapılan stabilize malzemeli yol yapım çalışmasında 573 kilometre yol yapımı gerçekleştiren Mersin büyükşehir Belediyesi ekipleri,  ilçelerde 8 bin 312 metrekare yeni kaldırım yaptı. 5 okulun asfaltlamasını gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bin 809 metre büz beton boru yerleştirirken, 166 metre menfez yapımı gerçekleştirdi.
Anamur;
Anamur İlçesi’nde 5 kilometre 500 metrelik yolun bakım ve onarımı 9 bin 254 ton asfalt malzemesi kullanılarak yapılırken, 125 kilometre 900 metrelik yol ile ilgili çalışmalar ise berkitme yol malzemesi kullanılarak yapıldı.
Bozyazı;
Bozyazı’da 3 kilometre 210 metrelik yolun bakım onarım ve yapım çalışmaları sırasında 5 bin 397 ton asfalt malzemesi kullanıldı.
Çamlıyayla;
Çamlıyayla İlçesi’nde ise 2 kilometre 26 metrelik yolun yapım çalışması için 3 bin 804 ton asfalt malzemesi kullanıldı.

Erdemli;
Erdemli’de 28 bin 194 ton asfalt kullanılarak 16 kilometre 78 metre yol yapımı gerçekleştirildi.
Gülnar;
Gülnar’da ise 93 ton asfalt malzemesi kullanılarak 55 metre yolun asfaltlaması gerçekleştirildi.
Tarsus;
Tarsus’ta 40 bin 837 ton asfalt malzemesi kullanılarak 24 kilometre yol yapıldı.
Silifke;
Silifke’de 3 bin 422 ton asfalt malzemesi ile 2 kilometre,
Mut;
Mut’ta bin 447 ton asfalt kullanılarak 1 kilometre yol yapımı gerçekleştirildi. (mersin times)