MERSİN ÜNİVERSİTESİ VE HASTANESİNİN İÇMESUYU SORUNU GİDERİLDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), Mersin Üniversitesi, MEÜ Hastanesi ve Öğrenci Yurtlarının bulunduğu Çiftlikköy Mahallesinin içmesuyu sorunun gidermek için içmesuyu şebeke hattı döşeme çalışmalarını tamamladı.

Yenişehir İlçesi Çiftlikköy Mahallesi DY2A basınç bölgesi içmesuyu ana dağıtım hattı çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Mersin Üniversitesi, MEÜ Hastanesi, Öğrenci Yurtlarının bulunduğu Çiftlikköy Mahallesi ve 34. Cadde üzerinde yapımı tamamlanan çalışmalar kapsamında yeni yapılan konutların içmesuyu ihtiyacını karşılama adına muhtelif çaplarda yaklaşık 4 bin 915 metre içmesuyu hattı döşenmiştir” diye konuştu.

 İçmesuyu şebeke hattı eksikliğinin giderilmesiyle birlikte bölgenin içmesuyu sorununun çözüme kavuşmuş olduğunun altını çizen Başkan Burhanettin Kocamaz;  “ Önümüzdeki süreçte de içmesuyu olmayan diğer bölgeler için gerekli plan projelerimizi yürütüyoruz. Çözüme kavuşturabileceğimiz her bölgeye içmesuyu götüreceğiz Susuz mahalle bırakmamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. İçmesuyu şebeke hattı olmayan mahalleler için proje çalışmalarımız devam etmektedir ” şeklinde konuştu. (mersin times)