Ana Sayfa / Genel / MTSO Başkanı Aşut, “Toplumlara anneler yön verir”

MTSO Başkanı Aşut, “Toplumlara anneler yön verir”

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, kız çocuklarının eğitimine önem verilmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Eğer daha güçlü, geleceği daha parlak bir Türkiye istiyorsak geleceğin anneleri olacak kız çocuklarımızı en iyi şartlarda eğitmeli, en güzel koşullarda yetiştirmek adına seferber olmalıyız” dedi.

Aşut mesajında şu ifadelere yer verdi:“Toplumun temeli aile, ailenin temeli annedir. Bu nedenle bir topluma anneler yön verir. İyi eğitimli, vizyonu geniş anneler; iyi eğitimli, dürüst ve çalışkan nesillerin yetişmesine katkı koyarak başarılı toplumların temelini atar. Toplum, annelerin yetiştirdiği nesillerin omuzlarında yükselir. Eğer daha güçlü, geleceği daha parlak bir Türkiye istiyorsak geleceğin anneleri olacak kız çocuklarımızı en iyi şartlarda eğitmeli, en güzel koşullarda yetiştirmek adına seferber olmalıyız.

Sağlıklı bir toplum, sağlıklı bireylerin yetişmesi mutlu, hayata, geleceğe umutlu bakan annelerle mümkün. Bu nedenle kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırıldığı, eğitim olanaklarının güçlendirildiği bir yapı olmazsa olmazımızdır. Dünyadaki bütün kötülükleri yenebilecek, savaşları durdurabilecek tek güç sevgidir. Sevgi de anne ile başlar. Bu vesile ile şehit annelerine de minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Sınırsız sevginin, engin hoşgörünün, iyilik, şefkat ve merhametin sembolü baş tacımız annelerimizin ellerinden öpüyor, bu anlamlı günlerini saygı ve sevgiyle kutluyor, vefat eden annelere Allah’tan rahmet diliyorum.” (mersin times)

Haberi PaylaşınShare on Facebook1Tweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this pageShare on Google+0Share on LinkedIn0Digg thisShare on Yummly0Pin on Pinterest0

Hakkında mersintimes

Tekrar kontrol edin

Başkan Can taşeron işçilerle toplantı yaptı!

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, taşeron (hizmet alımı) işçilerle toplantı yaptı. Belediye Meclis Salonunda taşeron ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir