Ana Sayfa / Çevre / Mersin Çevre ve Doğa Derneği, “Akkuyu’ya itirazımız var”

Mersin Çevre ve Doğa Derneği, “Akkuyu’ya itirazımız var”

Akkuyu Nükleer Santrali’nin yapılmaması için MERÇED üyeleri Çevre ve Şehircilik Mersin İl Müdürlüğü’ne itiraz dilekçeleri verdi.

Mersin Çevre ve Doğa Derneği (MERÇED) üyeleri, Mersin’de yapılması planlanan 1/100 binlik alana sahip Akkuyu Nükleer Santrali’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın internet sitesinde yaptığı açıklama ile planın askıya alındığını duyurması sonrası Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. MERÇED adına konuşan Semra Kabasakal, yapılması planlanan Nükleer Santral’in çevreye doğaya ve de insana zarar verebileceğini hatırlattı. Kabasakal, “Çevre Düzeni Planı 50 ila 100 yıllık geleceğimizi belirleyen bir imar yasasıdır. Bu yönüyle sadece bugünkü nesli değil, gelecek kuşakların geleceğini de etkileyecektir” dedi.

Açıklama sonrası Kabasakal ve diğer çevreciler, Akkuyu Nükleer Santrali’nin yapılmaması için topladıkları itiraz dilekçelerini Çevre ve Şehircilik Mersin İl Müdürlüğü’ne teslim etti. (dihaber)

Haberi PaylaşınShare on Facebook3Tweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this pageShare on Google+0Share on LinkedIn0Digg thisShare on Yummly0Pin on Pinterest0

Hakkında mersintimes

Tekrar kontrol edin

Başkan Can taşeron işçilerle toplantı yaptı!

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, taşeron (hizmet alımı) işçilerle toplantı yaptı. Belediye Meclis Salonunda taşeron ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir