Ana Sayfa / Genel / Mersin’de Dragon yarışları başladı

Mersin’de Dragon yarışları başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, Yapar Medya organizatörlüğünde Mersin’de bu yıl 6. kez düzenlenen 2017 Mersin Dragon Festivali başladı.

Kongre ve Sergi Sarayı’nın sahilinde düzenlenen festivalin ilk gününde 34 kano kürek takımı yarıştı. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ takımının da kürek çektiği festival, açılış konuşması ile başladı. Kaptan Seremonisi ile devam eden festivalde, yarıştan önce tek tek sahneye davet edilen takım kaptanları, yarış öncesi takımlarını motive ederken, Mersin Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı verdiği mini konserle festival alanındaki yarışmacıları ve seyircileri coşturdu.

Her geçen yıl kendini geliştirerek yarışmalara katılan Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu yıl üçüncü kez müsabakalarda yerini aldı. Mersin Yelken Kulübü, Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası gibi yarışlara Mersin’den katılan takımların yanı sıra Türkiye’nin birçok şehrinden gelen takımlar da müsabakalarda mücadele etti.

16 kişilik gruplardan oluşan 34 takımın yarıştığı festivalde, kıyasıya süren mücadelelerin yanı sıra gerçekleştirilen kostüm yarışması, konserler, DJ performansları da etkinliğe renk kattı.

Türkiye genelinde birçok şehirde düzenlenen ve iki gün sürecek olan Dragon Festivali, 7 Mayıs tarihinde gerçekleşecek müsabakalarla sona erecek. (mersin times)

Haberi PaylaşınShare on Facebook2Tweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this pageShare on Google+0Share on LinkedIn0Digg thisShare on Yummly0Pin on Pinterest0

Hakkında mersintimes

Tekrar kontrol edin

Başkan Can taşeron işçilerle toplantı yaptı!

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, taşeron (hizmet alımı) işçilerle toplantı yaptı. Belediye Meclis Salonunda taşeron ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir